Denní dlaci - Je mŕtva (4.diel)

Autor: Zuzana Botková | 12.3.2013 o 19:46 | (upravené 12.3.2013 o 19:52) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  117x

„Je mŕtva? Je mŕtva?“ Krik sa niesol po okolí a udieral mi do hlavy. Vdychovala som kovový pach vlastnej krvi, ktorá sa rozlievala po kamennej podlahe a zrážala sa na okrajoch mláčky. Do končekov prstov sa vkrádal chlad a do môjho slabého srdca pokoj. Bum... bum.. tempo sa spomaľovalo.

( Prvý diel : http://zuzanabotkova.blog.sme.sk/c/273149/Denni-Dlaci-Mrtva-Novicka.html

Druhý diel : http://zuzanabotkova.blog.sme.sk/c/276560/Denni-dlaci-Julieanne.html

Tretí diel : http://zuzanabotkova.blog.sme.sk/c/318777/Denni-dlaci-Stare-zname-3diel.html )

 

„Nie je mŕtva! Ona sa nedá takto zabiť...“ Začula som hlas vernej priateľky. Aj by som sa zaškerila, keby som vládala. Vedela som , že sa premáha napiť sa mojej krvi a osviežiť si pažerák tak kvalitným mokom. Ale mala pravdu. Aj napriek viacerým bodným zraneniam v okolí tepien nestihnem vykrvácať. Som mág, ktorého nezabije strata krvi. Príliš rýchlo sa stihne dotvárať a rany sa príliš rýchlo zacelia. Ale to neznamená, že ma to nedostane do agónie. Nevládala som plakať. Už som v noci nevedela plakať od bolesti akú mi spôsobil. Vytrhol mi zo života seba a naše deti. Moje malé batoľatá. Chabé ospravedlnenie a odchod. Nohou mi prešiel kŕč a periférne som zazrela ako ňou šklblo. Jedna z noviciek mi do rany na stehennej tepne vtláčala dlane a palcami tlačila na tepnu. Cítila som s akým odporom to robí. Strach bol však silnejší. Strach, že stratí svoju jedinú ochranu. Mňa- Bezmennú. Mladú čarodejnicu z dobrého rodu, ktorej jeden chlap v noci zničil ideálny život a ako jahňa stiahnuté z kože ju vrhol o krutej reality. Slzy mi zmáčali líca a myseľ si priala smrť. Koniec života, ktorý vyzeral byť nereálny. Nereálny bez jeho opory, bez jeho istoty a objatia. Bez ruky na chrbte, ktorá krúživým pohybom dodávala silu a bez pohľadu určeného Bohom, ktorý hovoril, že všetko zvládnem. Bohovia stáli pri mne z hora a Démoni pálili podlahu podo mnou. Ani jedna strana nemohla dopustiť moje zlyhanie. V tú noc som pochopila, že môj osud budú lámať bolestivé skúšky a môj meč spravodlivosť musí slúžiť v rukách pohanských entít. Navždy som v sebe schovala čistotu a lásku a prebudila som svoje silnejšie ja. Oheň Démonov zeme vliezol do mojej hrude a zacelil rany. Voda Bohov zmáčala moju ubolenú dušu a ja som videla vlastnú budúcnosť.

„Aaa..“ Telo sa mi prehlo v jeden veľký oblúk a pred pádom na zem do vlastnej krvi ma zachránila zlatovlasá priateľka.

„Žiješ.. prečo si mi to spravila... „ Pohládzala ma po tvári a túlila k sebe bozkávajúc moju studenú tvár. Zaspala som v jej náruči od únavy opakujúc si cieľ cesty, po ktorej som sa vydala pri prvom zárezu noža do belasej kože.

 

 

S tajomným úsmevom som sa zahľadela z okna a zahnala spomienky na deň, kedy som videla vlastnú budúcnosť. Videla som tieto dni. Obdobia posledných skúšok a prichádzajúcich vrážd. Videla som, že bude na mne, či magická komunita prežije, alebo nás zničí inkvizícia. Kladivo na čarodejnice sa blížilo k hradbám môjho mesta. Moje meno je na zozname nepriateľov cirkvi. Nebojím sa, viem že som v ceste uspela. Aj bez neho, aj bez mojich detí. Utiahla som halenku a premerala si nádvorie, kde stáli zoradené moje nevlastné deti čarodejov. Prichádzajú dni, kedy pochopia, že som im zachránila život.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.


Už ste čítali?